Svadba je výnimočnou udalosťou pre nevestu, ale aj ženícha. Tak ako sú dôležité svadobné šaty, je dôležitý aj svadobný oblek, košeľa a všetky ženíchove doplnky. Preto vám prinášame 5 tipov, ktorými by ste sa mali riadiť pri výbere svadobnej košele.

1. Farba
Klasikou na svadbe je biela košeľa, v súčasnosti sú čoraz obľúbenejšie aj jemne béžové košele. Odtieň vašej košele je dobré zladiť s odtieňom nevestiných šiat – nie je biela ako biela.

Ak si vaša snúbenica vybrala svadobné šaty v jemne béžovej farbe, siahnite po podobnom farebnom odtieni aj vy. Ak by ste si totiž vybrali snehobielu košeľu, opticky by ste s nevestou mohli pôsobiť nezladene, navyše vy by ste pri nej v takej košeli mohli trochu kričať.

2. Materiál
Dôležitým faktorom pri výbere košele je materiál, z akého je zložená. Keďže v nej strávite dlhý čas, je dôležité, aby vám v nej bolo pohodlne a príjemne. Preto je najlepšia prírodná látka bavlna. Môžete si vybrať 100 % bavlnenú košeľu alebo aj košeľu, zloženú z bavlny v kombinácii s polyesterom.

3. Strih košele
Svadobné košele sú vyrábané v rôznych strihoch, aby padli každému typu postavy. Preto zvážte, akú postavu máte. Vyšportovanejší a užší ženísi by mali siahnuť po Slim fit alebo Body fit košeli, kým tí silnejší po Regular fit.

Svadobnú košeľu si pred kúpou vyskúšajte, nesiahajte rovno po overenej veľkosti a strihu. Nezabúdajte, že gombíky sa nesmú rozchádzať, zároveň však košeľa na bokoch nesmie byť príliš voľná, aby ste nepôsobili komicky ako v pyžame. Dôležitá je aj dĺžka rukávov, ktoré by približne 1 centimeter mali vytŕčať spod saka.

4. Svadobné doplnky
Podmienkou na svadbe pre ženícha aj svadobných hostí je kravata alebo motýlik. Podľa niektorých konvencií by mala byť ženíchova kravata biela, ak však chcete farebnú kravatu, zlaďte ju s nevestinou kyticou. Ak ste skôr motýlikový typ, nie je to žiaden problém, vybrať si môžete aj z našej širokej ponuky.

kravata svadobna kosela
V našej predajni na Levočskej 36 v Prešove nájdete široký výber košieľ, ale aj doplnkov.

Eleganciu vášho svadobného výzoru podčiarknu manžetové gombíky, ktoré môžete zladiť s farbou obleku či kravatou, pokojne nimi vyjadrite sám seba a svoje záľuby (ak vám to nevesta dovolí).

5. Čo nie
Elegantná slávnostná košeľa musí byť s dlhým rukávom. Nikdy si pod sako nedajte krátky rukáv – krátky rukáv je nevhodný do spoločnosti. Ak vám je teplo, radšej si elegantne vyhrňte rukávy, ak už na sebe nemáte oblečené sako.

Svadobná košeľa by mala byť bez náprsného vrecka a gombíkov na golieri.

Tip: Pod bielu košeľu si dajte telové alebo biele bavlnené tielko, ktoré vás bude chladiť na pokožke a zároveň vsiakne pot.

Tielko pod košeľou zabráni jej presvitaniu.

Aj keď svadobná košeľa je len časť ženíchovho oblečenia, nemali by ste jej výber podceniť, strávite v nej totiž celý deň, večer aj noc. Odporúčame preto mať v zálohe aj náhradnú košeľu, do ktorej sa budete môcť prezliecť počas večera. Kvalitné slovenské košele, ktoré vám dokonale padnú, nájdete aj v našej predajni Venergi na Levočskej 36 v Prešove.

Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *