kosele-bezPánska košeľa už dávno nie je len formálnym oblečením, ktoré sa nutne spája s kravatou a sakom. Modely košieľ dnes hýria farbami, líšia sa strihmi a ozvláštňujú ich štýlové doplnky, motýliky a gombíky. Správna košeľa sa hodí kdekoľvek – na pracovný míting, do spoločnosti aj na rande.

Materiál

Neškrobenú ľanovú klasiku a lesklý hodváb časom vystriedala bavlna, ktorá sa menej krčí a ľahšie žehlí. Ako dlhoročný výrobca košieľ sme zistili, že u zákazníkov sú najpopulárnejšie košele z mixu bavlny a polyesteru v pomere 8:2, alebo košele zo 100% bavlny v úprave easy care. Práve tá zaručuje, že košeľa je príjemná na dotyk, výborne sa udržiava a v kombinácii s kvalitným šitím vydrží dlhšie, než iné. Reprezentantom tohto popisu sú napríklad kvalitné košele značky Venergi logo.

Strih

Takzvaný úzky slim strih dokonale kopíruje mužskú postavu a nechá vyniknúť všetky jej prednosti. Pre niektorých pánov je však príliš obtiahnutý a sťažuje pohyb aj dýchanie. Vtedy je vhodnejšie siahnuť po klasickom voľnejšom strihu. Ten je vo všeobecnosti obľúbený najmä pri klasických „oblekových košeliach“.

Vzor

IN sú jednoznačne dvojfarebné – biela košeľa s čiernym lemovaním, modrá košeľa s červenými gombíkmi – alebo trojfarebné kombinácie. Jednoduchý oblek si napríklad pýta výraznú košeľu so vzorom či rôznofarebnými prvkami. Na neformálnejšie príležitosti odporúčame tiež kombináciu čiernych nohavíc či tmavých riflí a farebnej košele s bodkami alebo štvorcovým vzorom. Prirodzene, každému pristane niečo iné. Žiarivejšie farby sa hodia najmä svetlým typom, jemnejšie zas čiernovlasým mužom. Všetko je však vec názoru a nálady. Košeľa bude vyzerať dobre len vtedy, ak sa v nej budete dobre cítiť.

Skúšať, skúšať, skúšať!

Viac, než akékoľvek rady a tabuľky vám pomôže skúšobná kabínka a zrkadlo. Pred kúpou je potrebné si košeľu poriadne vyskúšať, dvihnúť v nej ruky či predpažiť. Ak niečo nesedí pri prvom oblečení, je málo pravdepodobné, že si košeľu neskôr zamilujete. Preto navštevujte predajne, čo majú na sklade veľa modelov, strihov a farieb, aby ste si mohli bez stresu vybrať to, čo potrebujete. Širokú ponuku nájdete napríklad v predajni Unicotex v Prešove a Žiline.

Prvý dojem je základom úspechu a skutočne kvalitná košeľa môže prvý dojem výrazne zlepšiť. Nenechajte si to vziať. Vyskúšajte Venergi logo.

Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *